MISTROVSTVÍ ČR V ŠACHU

Dům dětí a mládeže ve Vyškově pod záštitou města Vyškova z pověření Šachového svazu České republiky uspořádal ve dnech od 30. do 31. března 2010 Mistrovství ČR školních týmů 6. – 9. tříd 2010. Mistrovství ČR hrálo 29 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být žáky z jedné školy. Z každého kraje si vybojovaly právo účasti 2 nejlepší školy a tři družstva dostali divokou kartu ZŠ a ZUŠ Petřvald, ZŠ Říčany a domácí družstvo VG Vyškov. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol a hodnocení bylo olympijské. Pořadatel měl vše předem připravené, takže presentace všech účastníků proběhla hladce a slavnostní zahájení i 1. kolo začalo tradičně přesně podle časového plánu.
Hlavním rozhodčím Mistrovství ČR byl FA Miroslav Hurta, který za asistence rozhodčích 2. třídy Radky Slepánkové a Stanislava Vémoly vše hladce zvládli. Výsledky a rozlosování byly ihned po dohrání vyvěšeny na turnajové vývěsce a zároveň byly aktualizovány na svazovém webu a na Chess - Results.com. Během turnaje nevznikl žádný spor a nebyl podán žádný protest.
Mistrovský titul obhájila ZŠ a MŠ Boršice, ale až poslední kolo rozhodlo o pořadí na prvních dvou místech. „Duch trenérské legendy pana Hory je na Uherskohradišťsku stále živý“: jak píše předseda JmŠS David Ciprys ve svých 2 článcích na www.chess.cz\kraje\jmss. Zde také naleznete podrobnější informace a fotky ze soutěže. Na druhém místě se umístila ZŠ UNESCO Uherské Hradiště a třetí místo obsadila ZŠ a MŠ Načeradec.
Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli: 1. šachovnice Patrik Gnida ze ZŠ Česká Ves, 2. šachovnice Dominik Pfeffer ze ZŠ Boršice, 3. šachovnice Patrik Studnička ze ZŠ Načeradec, 4. šachovnice Ondřej Stuchlý, jediný stoprocentní hráč – ZŠ UNESCO Uherské Hradiště.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem hráčům za hru fair play a také doprovodu a pořadatelům za jejich pochopení a spolupráci.