Členové taneční skupiny N-YOJ v letošním roce opět bodují! 

Na první taneční soutěži, která proběhla ve dnech 26. - 27. 3. 2011 v Brně - Bobycentrum,  získávají první a druhé místo a postup do republikového kola.

Našim mladým tanečníkům držíme pěstičky! 

Článek  v novinách:

První úspěchy v letošním roce
Rok se s rokem sešel a máme tu duben, měsíc, ve kterém má vyškovská taneční skupina
N-yoj! a všechny její složky za sebou první měření sil v taneční soutěži Topgal dance life tour 2011 (TDLT). Máme tedy za sebou první hektické a náročné období skládání soutěžní choreografie a první kolo soutěže, ve kterém se potkaly taneční skupiny Jihomoravského kraje a Vysočiny.

Každý rok sledujeme rozrůstání taneční skupiny N-yoj!, a ani letošní rok není výjimka. V září 2010 začalo pod Domem dětí a mládeže Vyškov trénovat na šedesát menších i větších tanečníků ve třech věkových třídách. V Bučovicích pod vedením Evy Kellner Fialové tančí v taneční skupině N-yoj! Shoop crew děti i dospělí. V Rousínově opět pod vedením Evy Kellner Fialové, Lucie Limanovské a Šárky Piňosové tančí dalších asi patnáct děvčat. Ta nově trénují v prostorách rousínovského Underground Beach clubu, za což chceme touto cestou poděkovat.

Začněme však nejmenšími z nás, dvacítkou dětí ve věku od pěti do třinácti let - N-yoj! Kids. I v letošním roce je trénuje Eva Kellner Fialová a Andrea Zaviačičová, pro zajištění různorodosti a celkové zlepšení vedl některé tréninky také Pavel "Kapi" Kapoun, který s TS N-yoj! spolupracuje již několik let. Děti se zúčastnily hned dvou soutěží, jak TDLT pořádanou CDO (Česká taneční organizace), konané na konci března, tak i Festivalu tanečního mládí, který je pod křídly Svazu učitelů tance. Ten proběhl také na konci března, den po TDLT. V první jmenované soutěži v kategorii Choreografie rekreačního tance street se s choreografií "Lec dů it" dělí o první a druhé místo se skupinou Mighty shake Zastávka. Na Festivalu tanečního mládí se umístili druzí z celkového počtu devíti skupin, čímž si vybojovali postup do dalších kol obou těchto soutěží. Další dětskou složku najdeme v Bučovicích, děti se zúčastnily také obou již zmíněných soutěží. Na TDLT se umístily na třetím místě.

V Bučovicích ještě zůstaneme, v hlavní věkové kategorii se v brněnském Boby centru představili také členové N-yoj! Shoop crew, což je bučovická odnož naší taneční skupiny. Na této soutěži se jim tolik nedařilo, což si vynahradili na Festivalu tanečního mládí, kde obsadili první místo z celkových devíti účastníků. Na soutěži Svazu učitelů tance se poprvé předvedly také dívky z rousínovské části naší skupiny. Náš úplně nejmladší přírůstek, nejkratší dobu fungující část, nováčci se soutěží neúčastnili. Zatím trénují jednou týdně a učí se základy, aby mohli posílit hlavní složku taneční skupiny. Tou je vyškovská část.

Vyškovská část, nejstarší jak věkem, tak svým působením, se zúčastnila brněnského kola Topgal dance life tour s choreografií nazvanou "Romeo a Julie". V kategorii Street a disco show, Národní II. liga se setkali s dalšími čtyřmi skupinami. Bylo by záhodno říct, že jsme měli velké obavy, jak to všechno dopadne. Letos musíme přiznat, že jsme některé přípravy nechali na poslední chvíli a potýkali jsme se s různými příhodami, až téměř překážkami. Proto ty obavy. Vše se podařilo a i porotě se naše zpracování líbilo, protože jsme ve finále získali výborné druhé místo.

V současné době se všechny složky připravují na další kola soutěží, z nichž nejbližší se koná v Přerově 23. a 24. dubna. Jedná se o zemské kolo pro Moravu, kam zavítá Vyškov a Bučovice. Držte nám všem pěsti.


. . . : : : D I P L O M Y   Z D E   K E   S T A Ž E N Í  : : : . . .

. . . : : : S P O L E Č N Á   F O T K A  : : : . . .