"Najděte si svého marťana"

dne 19.11.2010 se konala v DDM Vyškov jednodenní dílna pod vedením zkušeného a uznávané lektora PhDr. Marka Hermana, který se dlouhodobě zaměřuje na sebepoznání, seberozvoj a na psychologii dětí do šesti let. Přednáší na Universitě Palackého v Olomouci, VŠE Praha, napsal úspěšnou knihu „Najděte si svého marťana“.

Účastníci hledali odpovědi na otázky:
Proč nejde navážit 15 deka něhy? Kdo vlastně jsem? Jak ovlivňuje naše pohledy na realitu malé dítě v každém z nás, aneb co znamená dívat se na svět „marťansky“? Proč se lidé dělí na vítěze, skoro-vítěze a poražené? Co je vlastně smyslem života? Co k němu nezbytně potřebujeme? A co jenom chceme?

A také:
Co je pro mě důležité? Jaké jsou mé vztahy k lidem okolo mne? Kdo jsou „moji lidé“? Koho mám rád? Kdo mě štve? Kolik mám času? Kdo ho řídí? A jak bych se rozhodoval, kdybych se opravdu nebál?

To všechno jsou otázky, na které jsme nacházeli odpovědi během vlídné a pohodové dílny, která byla postavena zejména na technikách sebepoznání a vlastním prožitku, kde se teoretické vstupy střídaly s praktickými cvičeními. Dílna končila v pozdních večerních hodinách – nikomu se nechtělo odejít, ale lektor bohužel odjížděl až do Prahy, tak jsme se rozešli s příslibem dalšího setkání.

Bc. Jaroslava Kováčová

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

thumbnail

 

Highslide Album created with JAlbum, More info about Highslide JS